אגדה על קוסם

הקוסםחנות ספרים טובה היא חנות שמהווה דלת לעולם קסום, עולמים של קוסמים שבמרכזו עומד לו קוסם חליפה שחורה, חולצה לבנה ופפיון שחור. לראשו כובע הקסמים הידוע, העושה כל מה שהוא רוצה. ומולו שולחן מכוסה מפה שחורה, ועליו כלוב ריק, ריק ממש. הקוסם מכסה את הכלוב בבד שחור, מסקרן מאד.שקט משתרר באולם וכשהוא מסיר את הבד, הפלא ופלא, שלוש יונים לבנות הומות. 

איך? איך נכנסו לשם? איך הקוסם עשה את זה, מה הסוד? ילדים משתגעים על זה, ולא רק ילדים. אבל ילד, יש לו דמיון מפותח ואם הוא רואה משהו בדמיון, הוא יודע שהכל אמת. בבקשה, באו לא נקלקל לו את הקסם עדיין ילד אוהב קוסם, מעריץ אותו בדמיונו, קוסם יכול לתת לו כל מה שירצה, כי הוא כל יכול. שעה שלמה ישב במתח עצום, ויתרשם מלהטוטיו ואם תשאל אותו איך היה?

הוא כבר לא יזכור את היונים ולא את הארנבות ורק הרושם החזק ישאר עדיין, מהקוסם הכל יכול. הילד רוצה שהקוסם יהיה חבר שלו, יש לו כזאת פנטזיה. כי כך הוא חושב, שהקוסם יביא לו כל מה שירצה אך לא זה הסיפור הפעם. בספר "אגדה על קוסם" התהפכו היוצרות, זהו סיפור על קוסם שנואש מן הדומם ,הצומח והחי, שעוזרים לו לבצע את הקסמים והוא מחפש חבר אדם מפני שהקוסם, שיכול הכל, לא יכול להיות לבד.

הוא מוכרח חבר שמקבל אהבה ממנו ומחזיר לו אהבה, הקוסם רוצה שגם החבר ,יעשה קסם למענו. הוא רוצה שהחבר תמיד ירצה להיות איתו, שיזכור אותו, שיענה לו כשיקרא לו שיחפש אותו. האם הוא ימצא חבר כזה? כי אם יש משהו שהקוסם לא יכול, זה להיות לבד. "אגדה על קוסם" זו אגדה לא רק לילדים, זהו סיפור על חברות מופלאה, בין קוסם לאדם זה מופע קסום של חיפושים מרתקים, ומעניינים ובלתי נשכחים, מלאים  ברזי – חכמה. אבל ספר הקוסמים הגדול באמת הוא ספר הזוהר