דרך האור

אנו עומדים כיום בפתחו של שינוי מהותי שלא היה כמותו בהיסטוריה האנושית – עלייה לדרגה הבאה של קיומנו הרוחני, אל מימד חדש, מושלם ונצחי. מעבר זה עלול להיות תהליך קשה ומלא ייסורים, אשר יאלץ אותנו בעל כורחנו להתאים את עצמנו לרוח השינוי. אך יש גם דרך אחרת בה יכול השינוי להתחולל. זוהי "דרך האור", "דרך התיקון", ובה אנו רוצים בעצמנו לפתח את המודעות שלנו ולהתעורר מבחינה רוחנית.

בדומה לתופעות הטבע, שבאות לידי ביטוי בניגודים; יום ולילה, חום וקור, רעב ושובע וכו', כך גם בעולם הרוחני. בכדי לעלות על דרך האור, תחילה יש לגלות ולהכיר את החושך. החושך הרוחני נובע מהאגואיזם הטבוע בנו, שמקלקל ללא הרף את היחסים בינינו והורס כל חלקה טובה.

יש תרופה לנגע רע זה. מאחר שהחושך הרוחני נובע מטבעו האגואיסטי של האדם, החושב בעיקר רק על טובת עצמו, מהות התיקון היא לפתח את היכולת להתחבר אל האחר, לחשוב על טובת הזולת. דרך התיקון כוללת שיטות מיוחדות שבאמצעותן אנחנו לומדים כיצד להתחבר בינינו, מעל כל הפילוגים וההתנגשויות שגורם האגו.

על ידי תיקון היחסים בינינו אנחנו מעוררים כוח נסתר הטמון בטבע, כוח של חיבור ואהבה, שביכולתו לרפא הכול. אדם מתוקן הוא אדם שהתעלה מעל הדחפים של האגו הצר והמוגבל, ונעשה דומה בתכונותיו לכוח העליון שבטבע, כלומר נתינה ואהבה טהורה. המפתח לדלת הקסמים שתעביר אותנו לחיים חדשים ומופלאים הוא – "ואהבת לרעך כמוך". למרבית האנשים זה נשמע כמו איזו פנטסיה נאיבית, אולם לאמיתו של דבר זאת הדרגה הבאה של ההתפתחות האנושית, שנתחבר אל דרך האור ונעבור אל חיים חדשים, טובים ונצחיים.