חברות מובילות במשק

הכלכלה הישראלית נשענת על מגוון רחב של מאפיינים, החל מתיירות חוץ ומכירה של פירות משובחים ועד לחברות משק גדולות המונות אלפים של עובדים. חברות אלו הופכות בימים קשים לעוגן כלכלי של ממש, כאשר החוזק הפיננסי שלהם ויכולת העמידה בתקופות משבר, יכול להעיד המון על החברה והמדינה שבה אנו חיים. בישראל ישנן מספר חברות כאלו אשר אמונות על הנעת הכלכלה הישראלית ואלו המובילות שבהן לשנת 2020

תעשייה אווירית

חברה ממשלתית אשר אחראית על הכנסות של כמעט ל4 מיליארד דולר(שיא שנשבר דווקא השנה), יחד עם זה היא אמונה על התפתחות טכנולוגית של מדינת ישראל בכמעט כל מישור. טכנולוגיה זו כוללת גם כלים התקפיים והגנתיים לזירות כמו ים למשל, פיתוח מרכזי שליטה ובקרה על הקרקע. תעשייה אווירית היא אחת מתעשיות הטכנולוגיה הגדולות של ישראל ומשמשת לפקטור חשוב בהתפתחות הצבא. מה גם שתעשייה האווירית מעסיקה קרוב ל17 אלף עובדים, מספר לא מבוטל ביחס למדינה הקטנה שלנו, מה שבקלות הופך את תעשייה אווירית לחברה מובילה במשק הישראלי.

ביטוח ישיר

חברה לביטוח שהוקמה אי שם בתחילת שנות התשעים, מעסיקה קרוב לאלפיים עובדים אבל יחד עם זאת גם בתקופתה הקורונה הצליחה שלא רק לשמור על אף מעל המים, אלא גם להגיע לרווחים נאים. אומנם חברת ביטוח ישיר היא לא בסדר גודל של תעשייה אווירית, אבל היכולת הפיננסית שלה לא להינזק אלא לייצר רווח של 73 מיליון שקל בחודשי הקורונה. יחד עם זאת חברת ביטוח ישיר נחשבת יחסית לותיקה, דואגת לשמור על חיבור לקהילה ובעבר זכתה בפרס מעורבות חברתית.

אלביט מערכות

מדינת ישראל יודעת להוציא מים מהסלע, כאשר רוב חברות המשק שלנו אינן נשענות על חומרי גלם שעלולים להיגמר או על מחצבים שאנו עלולים להיות מוגבלים בהם, אלא על בני אדם. כך יוצא שגם אלביט מערכות הופכת להיות אחת מארבעת חברות המשק החזקות ביותר, שתחתיה קרוב ל17 אלף עובדים רק בישראל וקרוב ל3 אלפים עובדים בארצות הברית. יחד עם הכמות המסיבית של העובדים שהיא מחזיקה, אלביט מערכות אשר אמונה על תחומי סייבר תקשורת הנדסת מערכות ועוד, היא גם אחת מחברות המשק כאשר היא מרוויחה בחודשי הקורונה מעל ל 64 מיליון דולר.
לקריאה על חברות מובילות נוספות – https://www.duns100.co.il/rating/duns_premium/דירוג_100_החברות_המובילות_במשק_הישראלי