לחסוך כסף על השתלות שיניים

אחת הדרכים לחסוך כסף על השתלות שיניים הוא לעשות שימוש לחסוך את הצורך בהשתלות עצם בלסת תחתונה או עליונה כאשר הדבר מתאפשר. עד לפני מספר שנים כאשר למטופל היה חוסר במסת עצם בלסת העליונה או קרבה גדולה מדי של השיניים לעצבים בלסת התחתונה האפשרות היחידה שעמדה בפניו היתה לבצע השתלת עצם בין אם עצם מגופו, מבעלי חיים או מחומרים סינטטיים תחליפים. הבעיה בתהליך זה היא שהוא הרבה יותר יקר, דורש המון זמן משום שהוא מחייב להמתין את זמן ההחלמה והקליטה של העצם לפני שמבצעים את ההשתלות וגם כרוך בחוסר נוחות וכאב נוסף על הנדרש.

הנושא הכלכלי הוא משמעותי, משום שעבור חלק גדול מהמטופלים הביטוח אינו מכסה טיפולי שיניים מורכבים וכך האדם יכול למצוא את עצמו עם הוצאות של אלפי שקלים במקרה של שתל והשתלת עצם או אפילו עשרות אלפי שקלים אם מדובר במספר שתלים או בטיפול מורכב יותר. עבור אנשים רבים, במיוחד בתקופתנו, מדובר בהוצאה משמעותית שהם אינם יכולים לעמוד בה ולכן בדרך כלל השאלה השנייה אחרי השאלה מהי השתלת שיניים או השתלת עצם בלסת עליונה? היא כמה הדבר עולה או כמה עולה שתל בודד או השתלת עצם? ברור מכאן שאם היתה אפשרות לחסוך אלפי שקלים מטופלים רבים היו שמחים על כך וייתכן וחלקם היו בוחרים לבצע טיפול שייתכן והיו מוותרים עליו או דוחים אותו בשל העלויות שלו.

חסכון

כיום הפתרון האידיאלי והמוכח מחקרית למצב זה הוא השתלה של שתלים דנטליים קצרים המבססים את היציבות שלהם לא על עומק הקידוח של ההברגה שעליה מורכב השתל אלא על שטח פנים גדול וקשר אל השיניים הסמוכות. הפטנט הזה שהוכח מדעית כי הוא אינו נופל מהשתלים הארוכים המסורתיים מאפשר את החסכון בהשתלת עצם במקרים רבים ומאפשר למטופלים חסכון עצום בכסף, זמן ובכאב מיותר. החברה המובילה כיום לשתלים קצרים היא חברת ביקון המייצרת שתלים קצרים בגדלים שונים ובגרסאות שונות המאפשרות התאמה אישית לבעיה של המטופל ומגדילה את סל הכלים של המנתחים ורופאי שיניים.