מה זה טוטו 16?

כמה פעמים חשבתם שאתם מצליחים לנחש יותר מתוצאה אחת? למשל ביום בו התרחשה האולמפידיה והיה לכם "מום" חזק על אחד השחיינים, ובאותו היום ממש היה משחק ידידות בין שתי קבוצות דרג ב' באירופה וידעתם שדווקא הקבוצה שסיימה טוב בעונה הקודמת תפסיד במשחק. לפעמים באמת יש לחובבי הספורט ולא רק להם את התחושה הזו שהנה התוצאה עומדת להגיע, לפעמים התוצאה הזו היא בכמה תחומי ספורט שונים. אבל כשזה מגיע לניחושים "תכלס" ובעיקר כשהם מרובים כל כך, אפשר לנצל אותם ולהפוך אותם לזכיות הלכה למעשה וכל זאת דרך טוטו 16. המאמר נכתב בשיתוף עם פליי סמארט.

הימורי ספורט בעולם ובישראל

הימורי ספורט נחשבים כבר שנים ארוכות לתחביב נוסף של חובבי הספורט, גם כאלו שאינם מנסים את מזל באופן מתמיד אינם חפים מכמות ניחושים שבועית אשר לא מביישת אף מאמן לשעבר או מומחה בתחומים כאלו ואחרים. תחום הימורי הספורט הוסדרו לראשונה בשנת 1921 באנגליה על ידי מספר יזמים פרטיים, עד לאותן שנים תחביב הימורי הספורט נחשב לדבר "מחתרתי" ונעשה דרך מגוון בתי קפה, ברים ומקומות ייעודים ולא חוקים. אבל מהרגע ובו הפכו ההימורים מסודרים בחוק באותה השנה, החל המנהג להיות מוסדר ונהוג ברחבי מדינות אירופה השונות מגרמניה עד לצרפת וכיום כמעט בכל מדינה בעולם ניתן למלא טוטו שונה וגם בצורת ה16 הידועה והפופולרית בישראל.

איך זה עובד ומה הכללים?

טוטו 16 נחשב לטופס די וותיק, הוא נכנס רק עשור אחרי שטופסי הלוטו עשו עלייה לישראל והוא נע בין הישראלים בשנים האחרונות בצורה שכיחה מאוד ונחשב לטופס של "שבת" או ראשון עם הזזת המשחקים לאחרונה. בעבר זכייה בטוטו 16 הייתה מותנית בתוצאה של כ12 מתוך 16 תוצאות שונות של משחקי כדורגל מאותו השבוע. כיום סכומי הזכייה גדלו עם השנים ועל כן גם סכום המספרים שנהיה חייבים לנחשב, כאשר סכום הזכייה הגבוהה ביותר עומד על 16 ניחושים נכונים. לצד החידושים הנוספים, הטופס מאפשר גם שליחה של ניחוש רב טורי כשניתן למלא בו עד 432 טורים בטופס אחד ולהגדיל את אחוזי הזכייה בעשרות אחוזים.