על כל הפשעים תכסה האהבה

ממבט ראשון הכותרת נשמעת קצת נאיבית, במילים פשוטות. מה זה נקרא? אהבה תכסה על פשעים? אתם נורמלים? זה בכלל לא שייך. מה שייך פשעים וכיסוי באהבה. זה נשמע כמו סרט מהוליווד, הרומן הרומנטי. אם מישהו חטא, כל מה שהוא צריך זה לכסות את הפשע שלו באהבה? ואם הוא אוהב את הפשע שביצע? אז איזה אהבה זאת שתכסה? אהבה עצמית. אהבת הפשע? שאלות משאלות שונות. שאלות וקושיות. אז מה זה אומר?

אהבה
אהבה

פשעים אלו המעשים שלנו שנעשו כדי לספק את האהבה העצמית שלנו. מתוך זה שאנו כל כך אוהבים את עצמנו אנו פושעים. זה לא טוב. זה לא עוזר לאף אחד, ובמקרה, זה גם לא עוזר לנו לטווח הרחוק כי לפשוע מזיק לבריאות ולנפש. אבל אנחנו צריכים להבין שככה יצר אותנו הבורא. הבורא ברא אותנו עם היצר הרע ועליו אנו צריכים להתגבר, איתנו אנו צריכים להיות בסיג ושיח ולהסביר לו ששוקולד זה טוב אבל רק במידה, חפיסת שוקולד מזיקה לנו. כן, גם אם זה לא מרגיש ככה. ועל כל הפשעים תכסה האהבה לאחר. כי עם האהבה יש את הסליחה, המחילה, ההבנה, הסבלנות והלמידה.

שיתוף פעולה
שיתוף פעולה

פשע זה אינסטינקט הישרדותי, זה הטבע שלנו, זה העוקץ של העקרב, הוא לא יכול להתגבר על עצמו, הוא חייב לעקוץ, להרוג, אין לו בחירה, אבל האהבה היא בחירה. האהבה אל העקרב, אל העוקץ את זה שנעקץ, הסליחה אל העקרב, ההבנה שלא היתה לו בררה כרגע, אבל עם הזמן אולי יגדל להשתמש בעוקץ כדי לגרום חיים, להחיות מתים, מי יודע. האהבה שלנו, אין ספק שיכולה לעורר מתים, להחיות אויבים, להזכיר לנו שהפשע זה לא סוף הדרך, אחרי הפשע יש פרק נוסף של אהבה, מחילה, גדילה, לימוד והבנה על רמה גבוהה יותר. לפעמים אנחנו לא יכולים להתגבר על היצר, אנו חוטאים, אבל אז יש שלב נוסף, הסליחה, ובקשת מחילה עד שמגיעים אל עזרה הדדית ואהבה.